Terapia
osób dorosłych
- Afazja – terapia po przebytym udarze niedokrwiennym, udarze krwotocznym, urazie czaszkowo-mózgowym. Afazja to zespół zaburzeń językowych utrudniających komunikację zarówno w mowie, jak i piśmie. Afazja zwykle jest wynikiem udaru lewej półkuli mózgu.
- Pragnozja – terapia osób z zaburzeniami mowy nabytymi na skutek ogniskowych uszkodzeń podległej, prawej półkuli mózgu. Zaburzenia te objawiają się nieprawidłowymi zachowaniami językowymi i komunikacyjnymi.
- Postępujące zaburzenia mowy i języka towarzyszące chorobom neurodegeneracyjnym.
- Dyzartria – terapia zaburzeń mowy, wynikających z uszkodzenia układu nerwowego sterującego mięśniami aparatu mowy po przebytym udarze (mięśniami oddechowymi, krtani, gardła, podniebienia miękkiego, języka, warg). Wymowa staje się niewyraźna, zmienia się także głos.
- Jąkanie – kompleksowa terapia z zastosowaniem technik płynnego mówienia.
Dlaczego warto wybrać terapię
w moim gabinecie?
- Preferuję indywidualne, holistyczne podejście do pacjenta. Metody pracy dobieram do jego potrzeb.
- Podczas terapii staram się zapewnić życzliwą i przyjazną atmosferę, co ma znaczny wpływ na pozytywny wynik terapii.
- Doświadczenie zdobywałam w pracy z pacjentami w ośrodkach rehabilitacji neurologicznej.
Co zabrać ze sobą
na wizytę?
- Karta informacyjna ze szpitala (jeśli zaburzenia mowy są skutkiem udaru niedokrwiennego bądź krwotocznego mózgu, urazu, guza, nowotworów jamy ustnej, gardła, krtani itp.)
- Ważne, żeby pacjent przyszedł na wizytę z osobą, z którą spędza najwięcej czasu.
Przebiegwizyty
Umawiam się z Państwem na wizyty w moim gabinecie lub w Państwa domu, w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta Czas wizyty dostosowany jest do możliwości psychofizycznych osoby z zaburzeniem mowy lub komunikacji.Planowany okres terapii oraz czas trwania zajęć zawsze ustalany jest z pacjentem lub jego opiekunem.
Czas trwania spotkań
Diagnoza - dwa spotkania łącznie 60 – 90 min Terapia w gabinecie – 45 min Terapia z dojazdem do pacjenta – 45 min